duch i ciało

Integracja Duszy

Ying_Yang_by_Arcane_RhapsodyNa najwyższym poziomie przejawiania, Duch jest jeden (zbiorowy umysł Absolutu). Stanowi on Świadomość Boga. Z kolei Bogini  jest jego szeroko pojętym Ciałem – świątynią, przestrzenią i formą, dzięki której Świadomość może się wyrazić. Na to podobieństwo jest zbudowana każda istota i każdy wymiar stworzenia (węższe i szersze tożsamości Duszy). Dusza to harmonijna komunia aspektów duchowych z materialnymi, które w tej perspektywie przestają być przeciwieństwem,  za to stają się doskonałym, boskim dopełnieniem.

To na poziomach ograniczonych świadomości ludzi pojawiają się podziały i mnogość różnych bytów duchowych, aniołów, istot, kosmitów, bogów, bogiń itd. Człowiek ma tendencję do mnożenia, dzielenia oraz wypierania niektórych bytów – ponieważ jego własna świadomość jest podzielona w aspekcie duchowym i cielesnym.

Gdy się pracuje z bóstwami, energiami, postaciami w wymiarze duchowym, zaczynają się grupować w dwie podstawowe emanacje stworzenia. To pierwotna i uniwersalna emanacja męska i żeńska, plus i minus, polaryzacja kosmiczna, nazywana przez tradycje ezoteryczne różnie – np Bóg i Bogini, Yin i Yang, Duch i Materia, Świadomość i Pustka, Światło i Ciemność, czy też Niebo i Ziemia.

W ten sposób bierzemy udział w scalaniu swojego Ducha i Ciała, czyli nadświadomości i podświadomości.  Integracja ta powoduje szerzenie się tożsamości i rozwój Świadomości na coraz wyższym poziomie rozumienia, miłości, wiedzy i harmonijnej jedności Duszy. Grupuje ona poziomy „niższe” umysłu w harmonijną mozaikę, gdzie każdy element znajduje swoje miejsce. Tym samym i życie staje się harmonią jasnych i ciemnych sił, na podobieństwo Świadomości, która zyskała wiedzę o swoich potencjałach.

Dlatego w rozwoju duchowym nie da się niczego ominąć, odciąć ani wyrzec.  Nie ma dróg na skróty. Wszystko musi zostać dokładnie prześwietlone i oczyszczone z iluzji. Każdy cień, każdy negatyw, każdy lęk. Prześwietlenie powoduje, że panujemy nad tym potencjałem i wykorzystujemy wtedy, gdy jest on potrzebny. Z kolei gdy się go wyrzekamy i demonizujemy, wtedy jesteśmy we władzy własnego cienia. Będzie on wracał do nas tak długo, aż nie zrozumiemy paradoksu światła ukrytego w ciemności.

Absolut potrzebuje dosłownie każdej rzeczy jaka istnieje, bo każda zawiera się w Jego nieskończonym umyśle. Każda rzecz  niesie w sobie cząstkę większej Prawdy. To samo mamy na poziomie świata ludzi. Niczego nie da się wyeliminować ani wyprzeć z siebie, ale da się zmienić formę wyrażenia na coraz doskonalszą i świadomą, ukierunkowaną na relację miłości. Prawdziwe dobro pragnie szczęścia człowieka, nie bólu i nie cierpienia, dlatego mamy pęd do postępu i doskonalenia, chęć rozwiązywania problemów swoich i ogólnoludzkich. Ten proces dojrzewania Istoty Życia dokonuje się w historii ludzkości, jak i każdym człowieku z osobna.

Farida Sorana

doradca i przewodnik duchowy, tłumaczka symboliki snów, wizji i sfery cienia, nauczycielka metody rozwojowej „Integracji duszy” – sztuki świadomego życia.

3 odpowiedzi »

  1. Na każdym etapie rozwoju człowiek ma tendencję do wchodzenia w strefę komfortu. Różnica jest taka, że o ile na początku wyjście z tej strefy bolało i budziło sprzeciw, to teraz już tylko się uśmiecham. Płynięcie z życiem, to ciągła zmiana… Świetny artykuł, Farido 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s