duchowość i rozwój osobisty

Czy guru może mieć kryzys ? Przebudzanie to proces.

Ostatnio rozmawiałam z paroma osobami o tym, czy dobry uzdrowiciel choruje, a terapeuta miewa problemy osobiste ? Czy guru duchowy jest nadczłowiekiem ? Przekonujemy się z żalem, że jest wręcz przeciwnie i przeżywamy rozczarowanie. Dlaczego ? Bo gdy wchodzimy w relację z człowiekiem, od którego oczekujemy uzdrowienia naszej psychiki, duszy, czy ciała, nieświadomie  możemy wejść w rolę dziecka, które idealizuje rodzica. Oczekujemy, że nasz mentor będzie nadczłowiekiem, który uczyni nasze życie szczęśliwym i bez kryzysów. Wydaje nam się, że on taki stan osiągnął, dlatego może innych nauczyć tego samego.

Praktyka jak zwykle weryfikuje wszelkie idealizacje i naiwne przekonania. Każdy z nas jest przede wszystkim człowiekiem i dopóki żyje, będzie doświadczać co jakiś czas problemów, słabości, nieszczęść życiowych. Ciemna strona jest wpisana w nasz rozwój, albowiem jest katalizatorem zmian, które prowadzą do doświadczenia i tym samym mądrości.  Posiadanie problemów nie świadczy zatem o czyjejś niedojrzałości w wypełnianiu roli lekarza czy terapeuty, tylko sposób w jaki sobie z nimi radzi. Uzdrowiciel, który świadomie i mądrze przechodzi przez własną chorobę, umie pacjentów zainspirować swoim przykładem. Terapeuta, który doświadcza np. kryzysu emocjonalnego i potrafi z niego wyjść, uczy innych tego samego. Osoba zajmująca się duchowością, nawet jeśli uważamy ją za „oświeconą” dalej podlega rozwojowi, ponieważ życie jest zmianą. Dlatego nawet „najświętszy” guru może doświadczać tzw. słabości w kolejnym obszarze jestestwa, którego jeszcze nie zbadał.

Nie dajmy się nabrać na obietnicę wiecznej błogości i „oświecenia” w tzw. rozwoju duchowym. Nie da się zaprogramować siebie na odczuwanie jednego, pozytywnego stanu, ponieważ nie jesteśmy robotami, tylko żywymi, reagującymi istotami, które przeżywają życie z jego wzlotami i upadkami. W tym przeżywaniu jest miejsce na szeroką gamę emocji, uczuć, myśli. W duchowości chodzi o ich świadome wyrażanie i panowanie w sytuacjach, którego tego wymagają, a nie odkrajanie i wypieranie z siebie tych przejawów jestestwa, które nie pasują do wizerunku „oświecenia”.

Weryfikujemy daną wiedzę  w praktyce, a ta jest inicjowana przez kryzys i napięcie. Pozwólmy zatem doświadczać sobie i innym, bo tym jest pełne życie, w którym nie uchronimy się od sfery nieświadomej, bez względu na stopień „uduchowienia” czy „przebudzenia”. W istocie nie ma jednorazowego „przebudzenia się”, tylko proces „przebudzania”. Tenże proces składa się z olśnień prowadzących do ciemności głębszego poziomu rozumienia. Rozwój świadomości to stopniowe rozświetlanie ciemności, coraz szersze otwieranie oczu, zarówno w wymiarze wewnętrznym jak i zewnętrznym.

Zapraszam do obejrzenia króciutkiego filmiku na ten temat i  do subskrypcji mojego kanału Youtube. KLIKNIJ.

Farida Sorana

doradca i przewodnik duchowy, nauczycielka metody rozwojowej „Integracji duszy” – sztuki świadomego życia

9 odpowiedzi »

 1. Witam, Bardzo mi się podobają Pani wpisy i przemyślenia . Czy prowadzi Pani jakieś zajęcia grupowe? Pozdrawiam 🙂 Małgorzata Stańczyk

  Wysłane z iPada

  Dnia 18.03.2017 o godz. 13:31 Ciemnanoc.pl napisał(a):

  > >

  • Witaj , dziękuję 🙂 pracuję indywidualnie z druga osobą, na zajęcia grupowe na razie brakuje czasu ale i te przewiduję w przyszłości, pozdrawiam 🙂

   • Tzw.,Jaźnie, to Wsady zZewnatrz, Kontrolne Mechanizmy Wykonawcze, System Nadrzędnego, Sfery Anty Materialnej, Sterujący System.. naiwnie na Ziemi, określany jako ,, Niebo,,. To 16 ścienne Działów, zajmują.cych się. Surowymi formami a modelu..Zwiedzili dziś Wspieranego przez Program 1. ,,Natura,, jako że nasz świat..to świat zwierzęcy i Instynktowny rodzaj Reakcji, Odbiór zachowań, zwierzęcych..
    2. Program Edukacji Systemu, w Celu..stworzenia w Materii Wszechświata, Postępu, wg a. Wydolności umysłowej gatunków, b. Wprowadzenia Zaawansowania jednostki, w Wyszedł arkana Myślenia Istoty Myslacej, Świadomie. Jeśli Mózg powstanie i Przelana Wiedza Podstaw.. Myślenia Świadomego.. już. To prosta Droga do Rozumu.. uświadomienia sobie Potrzeby..Uwolnienia się od Ograniczeń Gatunku prymitywne go. Ziemia..jest więc Próba Materialnej chwili i wylęgarnia Potrzeby uruchamiania Pomocy, w przekazywania Informacji fot Rozwoju umysłowego.. co zakłóca Chaos nadinterpretacji zwiedziliśmy , sądzącego..naiwnie..że sam ,,wszystko,, tworzy z Makówki,,? Wsparcie Nadrzędnego Sytemu.. to Niewidzialny Schemat Wykonawczych funkcji i..Ignorancja tzw.imaginacji na..każdy?.. temat? To czysta forma Ograniczeń, jakie ma Naturalny ten siermiężne nadal modelMaterii w Fazie Wstępnej..swych Zaistnienia opartych na Bazie ,,Natury,, jej Nakazów Zachowań..prostych form życia.

  • Jeśli Duchowość..to faza Wstępna Wyjście z Fazy Niewiadomych prób Swojego poszerzania. Ograniczeń.tpowych dla Świata Zwierzęcego, instynktowego a Prymitywnego widzenia siebie..jako stada podstawowych reakcji, Narzucanych Programem ,, Natura,, to Reakcje na ten mechanizm Ustawiania się..bezrozumnym Instynktowym. jedynie Odbiorem Zewnętrznego Sterowania. Staje się Nakazem, który w całości Akceptujemy jako ograniczona forma życia..Materialnego. Materia naszego typu modelu.. Zwierzoludzia..nie Poznała jeszcze Zasad i Norm.. a Instrukcji postępowania Właściwego.. a taki schemat..i klucz obowiązuje tych.. którzy mają w sobie Badań Losowo. Wyższe od masy innych parametry umysłowych potrzeb..o ile to odkryją. Tzw.mistycy w swoich próbach.. sięgają. Mechanicznie, niepełnowartościowymi próbami.. pójść nieco dalej..ale po omacku.. osiągają tylko to, co ich ńieuswiadomienie. Im dyktuje. a Zewnętrzna Opcja, Sterująca w takim przypadku. Ograniczonym naturalnie gatunkiem. z Ziemi.Sa , podrasowanym tylko Tylko ślepym gatunkiem Materią bezrozumną..Niczym.To tylko Etap Zaistnienia opierajacjacy się na instynktowych Zasadach Bazy na której rodzimy się Wszyscy…. nieuswiadomieni Stanu Rzeczywistości..Zorganizowanej Jako pomoc. W Rozwoju.

   • Dlatego.. cały problem.. polega. Na tym.. że nasz gatunek..to nie. ,, człowiek,,a model Zwierzoludzia bezrozumnego, który jedynie próbuje się znaleźć.. świecie…,, myślącym,, Instynktowymi Odruchami , Zachowaniami Że.ierzoludzia, w Fazie Wstępnej. To Zaistnienia Materii.. Ograniczonej umysłowo..Próba zaś jest naszym nieznanym Czasem, danym..na Wykazanie się..ew.Zdolnosci do Dalej.. Wyższego Etapu edukacyjnego.. Uruchamianianie. Nowego Statusu..,Skok w realizację Jako Istota Myśląca.. nawet.. Rozumnie. Zwierzoludz. To forma prymitywna, raczkująca i niestety. Nierozwojowej.. jeśli. Sama.. decyduje o wszystkim..jako tylko Próbna, nieudolna..bo Rodząca się w świecie. Bazy Programującej swe gatunki. Ich odbiorem Nakazowych Reakcji. Na pograniczu Instynktów i Programu Edukacji z Zewnątrz..czyli Świata Nadrzędnego..Roli Prowadzenie., Sterowania Materią.. jesteśmy Chaotyczną Masą..tylko.

 2. ABY.. uzyskać tę Zaplanowana dla Materii .. Pełnię Wiedzy Przekaz Podstaw danych Materii. Surowej jak nasz gatunek..musimy Taka potrzebę Wyraźnie. Sygnalizować. Dewizą ukierunkowaną na Wsparcie nas Zaczynajacych.. przecież ,po swojemu..na rzucać. Z tego..co udało się na .. Wyrwać Zaprogramowanego Wsparcia..które..uznajemy..Za..Soję zdolności myślenia.. Zwierzoludzia?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s