duchowość i rozwój osobisty

Cień prowadzi do światła

Photo by Masha Raymers on Pexels.com

Cień tworzony jest przez światło, które odbieramy przez pryzmat ograniczenia i niewiedzy – blokadę w myśleniu i czuciu. Ta blokada zniekształca obraz ducha, czyniąc go demonem, energią odszczepioną. Jawi się wtedy maleficznie, jako odrębny byt od Jaźni, a tym samym wrogi. Tymczasem w najgorszym demonie jest wiedza – światło – jak przemieniać jego energię w dobroczynną formę, tu na Ziemi. Najpierw jednak trzeba go uznać jako część siebie, by móc go z miłością oswoić, a następnie przejawić świadomie.

Świadomość jest tym stanem umysłu, w którym wiemy, że demon jest nieodłączną cząstkę całości, jaką tworzymy na poziomie Jaźni i to od nas zależy jak wykorzystamy potencjały, które niesie. Czy moc ducha wykorzystamy do spalania i niszczenia tego, co już niepotrzebne i destrukcyjne w naszym życiu, po to, by wkroczyć oczyszczonym w nowy etap? Czy do zbudowania solidnych granic i ochrony słabszych od siebie? Do rozświetlenia świata, gdy pomagamy innym zrozumieć swą ciemną stronę ?

Każdy z tych sposobów jest dobry, właśnie dlatego, że umysł wziął odpowiedzialność za swój mrok. Ukierunkował go w stronę dobroczynnej i uzdrawiającej Miłości, która jest najwyższą perspektywą istnienia, ponad wszelkimi podziałami. Od dojrzałości naszej intencji zależy, jak z potencjałów światła i ciemności będziemy korzystać.


46925607_124136928487548_242617123388522496_n33erffffffdfafFINISH

Farida Sorana

Jestem trenerką rozwoju osobistego i duchowości, pomagam w pracy z podświadomością i jej programami, obszarem cienia, snami, odnajdywaniem wewnętrznej nawigacji, osiąganiem celów życiowych. Więcej 

Chcesz umówić się na sesję telefoniczną ze mną? Napisz: farida.sorana@gmail.com 🙂

2 odpowiedzi »

  1. Cień nie jest tworzony przez światło, tylko przez obiekt przesłaniający. Można zatem powiedzieć, że cień to zmodyfikowane, skażone światło poprzez obiekt przesłaniający.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s