duchowość i rozwój osobisty

Motyl

pexels-photo-4080673.jpeg

Photo by Saeeed Karimi on Pexels.com

Stan paraliżu życiowego przypomina proces przemiany poczwarki w motyla. Poczwarka nie ma pojęcia, że ma w sobie motyla, tak i my nie wiemy, że posiadamy iskrę boską, duszę. Tkwiąc cały czas w stanie bezruchu, „śmierci”, czujemy pogorszenie nastroju, smutek i pustkę bo jak motyl ma latać, gdy nie ma przestrzeni? Pustka, którą czujemy jest zobrazowaniem stanu własnej niewiedzy o sobie, brakiem, którego jeszcze nie umiemy nazwać, bo jesteśmy pogrążeni w ciemności. Nie widzimy więc, co jest dalej, poza „ja”, którego znamy, nie wiemy nawet, czym jest świt i narodziny. Wbrew swej niewiedzy, lękom i oporom, jedynym tu wyjściem jest zniszczyć swój kokon, i odkryć swoje poszerzenie – świat. Tylko dzięki niemu poznamy swe powołanie i szlifujemy pełnię możliwości.

Zamiast ciągle pochylać się nad swoimi słabościami i niepomyślną karmą, pytać co źle zrobiłam/zrobiłem, koncentrować się w nieskończoność na błędach z przeszłości, dokonajmy przełomu – zwróćmy się ku przyszłości, ku nieznanemu. Nigdy nie będziemy go kontrolować, dlatego tak mocno się go boimy.  Wolimy analizować przeszłość, ponieważ to daje poczucie bezpieczeństwa i ułudę kontroli swego życia. Tymczasem przychodzi w końcu moment nieuchronny – wyjście ze sfery komfortu i wdrożenie w życie tego wszystkiego, czego już się dowiedzieliśmy. To jedyna droga do pełnego przebudzenia – nie lękać się „boga” w sobie i mieć odwagę ponieść go dalej w świat, ku większemu Bogu, odkrywając w istocie Jedność.

Wszyscy jesteśmy Jego unikalnymi cząstkami, ale możemy to poznać wchodząc w interakcję z przestrzenią wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Jakże często duchowość służy do ucieczki od materii, zamiast do pełnego wcielenia się w nią. Człowiek przebudzony nie ma potrzeby szukać wyższego sensu.  Życie staje się urzeczywistnieniem duszy, oddechem Boga – zanurzeniem w Tajemnicy (w pustce) jak i odczytywaniem Prawdy o sobie i naturze Jaźni, którą następnie materializujemy pod postacią kreacji (pełnia).


46925607_124136928487548_242617123388522496_n33erffffffdfafFINISH

Farida Sorana

Jestem trenerką rozwoju osobistego i duchowości, pomagam w pracy z podświadomością i jej programami, obszarem cienia, snami, odnajdywaniem wewnętrznej nawigacji, osiąganiem celów życiowych. Więcej 

Chcesz umówić się na sesję telefoniczną ze mną? Napisz: farida.sorana@gmail.com 🙂

6 odpowiedzi »

 1. Farido, to o czym piszesz, jest niesamowite. Czytam Twoje posty od jakiegoś czasu i ciągle mi mało.
  Znalazłam gdzieś w komentarzach taki link: http://forum.ciemnanoc.pl/forum/35/poradnik-do-samodzielnej-praktyki-duchowej/ , niestety jest uszkodzony lub brakuje mi dostępu. Nie widzę również okienka do rejestracji. Czy mogę jeszcze gdzieś o tym przeczytać lub dołączyć do forum?
  Dziękuję i czekam z nadzieją na odpowiedź! 🙂

  • Witaj Aneto, forum zawiesiłam, ponieważ to stare dzieje, a ja mam potrzebę zajmowania się tym, co teraz istotne i co mi w duszy gra ❤ nie wykluczam jednak że sam poradnik, w ulepszonej wersji opublikuję gdy tylko znajdę czas na jego uaktualnienie, także pozostanmy w kontakcie
   pozdrawiam serdecznie 😉

 2. Witaj Farido, po prostu prawda :). Najprostsze czasami jest najtrudniejsze. Jak to dobrze, że jesteś. Dziękuję.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s